Jak to się zaczęło?
TAWACIN - o piśmie
Archiwum TAWACINU
Współpraca
Gdzie kupic TAWACIN
Czas na prenumeratę

KTO ZA TYM STOI?
czyli co nieco o redakcji


Zespół redakcyjny:

Marek Maciołek - redaktor naczelny, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, mieszka w Wielichowie, w Poznaniu bywa przejazdem.

dr Bartosz Hlebowicz - absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszka we Florencji.

dr Mariusz Kairski
- adiunkt w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mieszka w Poznaniu.

Marek Nowocień - absolwent absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, mieszka w Ząbkowicach Śląskich i Poznaniu.

Stale współpracują:

Mirosław Dunin-Sulgostowski - plastyk, satyryk i taternik z Ostródy; to jego rysunki od wielu lat wywołują uśmiech na twarzy znudzonych czytelników "Tawacinu", gdy dobrną już do przedostatniej strony.

Bruce E. Johansen (Nebraska) - profesor na Uniwersytecie Nebraski w Omaha, autor wielu książek o problemach tubylczych Amerykanów.

Dariusz R. Kachlak
- animator Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, wiele podróżuje, obecnie na dłużej w Warszawie.

prof Waldemar Kuligowski - profesor w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor kilku książek, mieszka w Poznaniu.

dr Beata Skwarska - absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tłumaczka i znawczyni współczesnej literatury tubylczoamerykańskiej, mieszka gdzieś w Afryce.

Aleksander Sudak - największy w Polsce specjalista od historii Indian USA, ukończył socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, właściciel ogromnej biblioteki i jeszcze większych kontaktów za Oceanem, tłumacz i autor kilku książek, mieszka w Kościerzynie.

Andrzej J.R. Wala (New Jersey) - prezes Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Etnograficznego im. B. Malinowskiego (PAES/PATE), dziennikarz i felietonista radiowy, mieszka w Atlantic City, NJ.

Ewa Wencel - studiowała etnografię na Uniwersytecie Warszawskim, od lat mieszka w Calgary, w Kanadzie.

Mariusz Wollny - historyk z wykształcenia, nauczyciel, a ostatnio wzięty pisarz, autor m.in. Krwi Inków, mieszka w Krakowie.

Maciej Lewandowski - nasz komputerowy guru, doradca w sprawach beznadziejnych oraz niezbędny krytykant; z jego opinią liczy się nawet wydawca. Mieszka w Poznaniu, uparcie twierdzi, że Indianie go zupełnie nie interesują. Do niego kierujcie wszelkie techniczne uwagi związane z działaniem (lub awariami...) naszej strony WWW, oraz wszelkie pretensje, dlaczego nie ma nowych update'ów! Ulubione zajęcie - doprowadzanie wydawcy do czarnej rozpaczy.