Witajcie!

Piszę ten list ponieważ nie mogę przejść obojętnie obok słów, które Misao "Piękny Chłopiec" pisze w liście do "Tawacinu" (wiosna 2001).

Z tego co Misao pisze, wynika, że jest on zapalonym tradycjonalistą, człowiekiem pełnym szlachetności i honoru. I od pierwszych słów zaczyna bez cienia skromności opisywać siebie w glorii. Krytykuje i obraża ludzi, którzy w Ruchu są już wiele lat i ich zasługi są niepodważalne. Czy wynika to z tego, że jest on jeszcze młody, bywa na zlotach zaledwie od paru lat i nie pamięta czasów kiedy w Ruchu panowały jeszcze inne zasady?

Misao twierdzi, że przeciwko tradycjonalistom wypowiedziano krucjatę. Nie jest to krucjata, ale niektórym (także mnie), nie podoba się to co się teraz dzieje na zlotach. Obwiniam za to po części tradycjonalistów, którzy wraz ze sprzyjającymi im kręgami próbowali zmonopolizować organizację zlotów i ich przebieg (po części im się udało). W tym momencie muszę opowiedzieć o pewnym zdarzeniu, które miało miejsce na XX Zlocie PRPI w Chodzieży. Byłem współorganizatorem tego zlotu i jednocześnie policjantem zlotowym. Pewien tradycjonalista, obecnie w swoich kręgach bardzo szanowany i lubiany podbiegł do mnie i odpychając mnie krzyknął : ”przejmujemy zlot”. Był to akt agresji skierowany ku organizatorom zlotu, a wychodzący od grupki niezadowolonych z przebiegu zlotu (niektórzy zbuntowani tworzą lub tworzyli Radę Zlotową powstałą na zlocie w Prostyni).

Obserwuję Ruch od 15 lat i widzę jak dużo się zmieniło od czasów kiedy ja zaczynałem moją przygodę z Ruchem. Może faktycznie czas zmienić zasady organizacji zlotów tak aby były one bezpieczne i każdy czuł się na nich dobrze. Ale róbmy to z głową, bez kumoterstwa i prywaty. Pamiętajmy, że liczy się szeroko rozumiana wolność tak przez Indian upragniona a przez nas szanowana.

Nie wiem czy mogę zabierać głos w tych sprawach ponieważ moje podejście do Ruchu i Indian jest specyficzne ale mam na ten temat pewne zdanie i chciałem je wyrazić.

Czekam na polemikę i pozdrawiam cały PRPI.

Paweł Kucharczyk
z Chodzieży

(c) TIPI 2001 Wykorzystanie tekstu po uprzednim skontaktowaniu się z redakcją.

Powrót do archiwum głównego lub archiwum prpi