INDIAŃSKI ŚWIAT POW WOW W KATOWICACH
Pow wow jest dla Indian znaczącym elementem współczesnej kultury. Daje im możliwość pielęgnowania dawnych tradycji oraz ze względu na swój międzyplemienny charakter jest przejawem rodzenia się kultury ogólnoindiańskiej. Pow wow to nie tylko tańce i śpiewy, to również okazja do spotkania krewnych, przyjaciół i znajomych oraz nawiązania kontaktów z mieszkańcami odległych części kraju.
W dniach 9-10 listopada w Katowicach odbędzie się impreza pod nazwą Indiański Świat Pow Wow. Chcielibyśmy aby również była to okazja do spotkania przyjaciół i znajomych. Nie chodzi nam o to, aby skupić tutaj wyłącznie tych, którzy interesują się Pow Wow. Jest to impreza dla wszystkich ludzi z PRPI i nie tylko, bez względu na to czy posiadają indiańskie stroje czy też nie, czy interesuje ich Pow Wow czy tylko tradycja lub inna dziedzina indiańskiej kultury. Mamy nadzieję, że będzie to okazja dla nas wszystkich, aby spotkać się, poznać nowych ludzi, potańczyć, posłuchać indiańskiej muzyki i przeżyć kilka niezapomnianych chwil. Pamiętajmy, że Pow Wow tworzą wszyscy jego uczestnicy, tzn. zarówno tancerze i pieśniarze, jak i widzowie. Każdy z nas ma wpływ na atmosferę tego spotkania. Przyjedźcie więc abyśmy wspólnie mogli cieszyć się tą chwilą. Jak mówi jedna z pieśni grupy Northern Cree: "...To dobrze, że przybyliśmy, aby spotkać się w naszym kręgu. Jesteśmy tu, by zapraszać wszystkich do wspólnego tańca."
Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzanie przyjazdu. Gwarantujemy noclegi na wspólnej sali (trzeba przywieźć śpiwory oraz karimaty lub materace). Możliwa jest również rezerwacja pokoi hotelowych w miejscu imprezy (około 80 zł/pokój). W czasie Pow Wow będzie funkcjonowała giełda wyrobów indiańskich, dlatego zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zająć się handlem.
W programie przewidziano:
- Pow Wow (pokazy indiańskich tańców i pieśni prezentowanych przez członków Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian)
- giełdę wyrobów indiańskich
- pokazy filmów o tematyce Pow Wow
- wystawę
- warsztaty Pow Wow dla przyszłych tancerzy i pieśniarzy oraz inne atrakcje.
Początek imprezy w sobotę o 15:00. Koszt uczestnictwa 10 zł.
Jeżeli ktoś będzie chciał przyjechać już w piątek wieczorem prosimy o kontakt. Dojazd z Katowic z dworca PKP autobusem miejskim nr 190 (stanowisko nr 1). Trzeba jechać ok. 15 minut i wysiąść na piątym przystanku - Katowice Wełnowiec Szpital, a dalej pytać o halę sportową Klubu Sportowego "Kolejarz 24" lub szukać wskazówek.
Dokładny adres:
Klub Sportowy "Kolejarz 24"
Katowice Wełnowiec
ul. Alfreda 1


Wszelkie pytania, propozycje i zgłoszenia kierować pod adresy organizatorów:
Bogdan Płonka
ul. Katowicka 56/6
40-174 Katowice
tel. (0 32) 206 27 13
kom. 0504 44 54 02
e-mail:
hehaka@interia.pl
lub
Marcin Król

ul. Bukowa 36/34
43-100 Tychy
tel. (0 32) 780 37 68

 

(c) TIPI 2000 Wykorzystanie tekstu po uprzednim skontaktowaniu się z redakcją.

Powrót do archiwum głównego lub archiwum prpi